ID
1350
Pošiljatelj Janko Kremenšek
Poslano iz Wolfsberg
Poslano v Laze pri Logatcu
Datum 03.07.1885
Vir Osebni arhiv

Wolfsberg, 3. julija 1885.
Ljubi stric!

S poštno nakaznico od denašnjega dne pošiljam Vam 30 f kot prvo povrnitev svojega dolga od 130 fl, tako da Vam ostanem še 100 fl brez obresti, katerih še nejsem zračunil in koje Vam hočem pri končnem plačilu povrniti, dolžan.
Teh 30 fl prihranil sem si na komisijonih pri državnih volitvah v Ptuji. Ko bodem zopet mogel kaj povrniti bode mi prva dolžnost to storiti. Sedaj seveda dokler nej mam večega plačila ne morem tako hitro, sedaj imam 500 fl na leto toje 41 fl 66 kr na mesec in pri draginji katera je tu bom komaj vhajal. Upam pa da to ne trpi več ko 2 leti potem dobim 1060 fl letne plače. – Jaz sem zelo vesel da sem že tako hitro prišel do tega, ker kar je mojih sošolcev ostopilo v državno službo, si že nobeden nej prislužil niti bora ne. –
Kako se Vam kaj godi in leto? Ste vsi zdravi, kako otroci? Posebno Jožek? Kako moji stariši? Kaj sicer novega doma? Jaz sem hvala Bogu vedno še precej zdrav in vesel dela ravno nejmam veliko, a v pisarni sedim vendar po 7 ur na dan, ker je naš glavar precej sitna muha in hoče, da tudi, če nejmamo nič dla sedimo v pisarni.
Ako bodem še kake podpore potreboval prosim Vas ne odrecite mi je, plačal Vam bodem vse!
Pozdravite moje starše, teto, Vašo mater sploh vse sorodovince!
Srčno Vas pozdravlja
Vaš hvaležni
bratranec
Janko

Pišite mi da vem ali ste prejeli poslano!
Naslov: J. K. k. k. Concepts-Praktikant in Wolfsberg Kärnten)

KORESPONDENCA